SALAT-I TEFRİCİYE

 

 

اللَّهُمَّ صَلِّ صَلاَةً كَامِلَةً وَسَلِّمْ سَلاَمًاتَامًّاعَلَى سَيِّدِ نَا مُحَمَّدٍ الَّذِى تَنْحَلُّ بِهِ الْعُقَدُ* وَتَنْفَرِجُ بِهِ الْكُرَبُ* وَ تُقْضَى بِهِ الْحَوَاءِجُ * وَتُنَالُ بِهِ الرَّغَاءِبُ* وَحُسْنُ الْخَوَاتِمِ* وَيُسْتَسْقَى الْغَمَامُ بِوَجْهِهِ الْكَرِيمِ* وَعَلَى      اَلِهِ وَصَحْبِهِ فِى كُلِّ لَمْحَةٍ وَنَفَسٍ بِعَدَدِ كُلِّ    َمَعْلُومٍ لَكَ*

OKUNUŞU : Allah’ümme salli saleten kemileten ve sel-lim selementemmen ala seyyidine Muhammedinillezi ten-hallu bihil ukadü.Ve tenfericü bihil kürabü .Ve tükda bi-  hil haveicü.Ve tünelü bihirrağaibü.Ve husnül havatimi. Ve yüsteskalğamemü bivec hihil kerimi.Ve ale elihi ve sahbi-hi fi külli lemhatin venefesin biadedi külli me’lümin lek.

SIRLARI:Bu salavat-ı şerifeyi günde 41 veya 100 defa okumayı devam edenlerin Allah Teala üzüntüsünü giderir. Belayı ve zararı ortadan kaldırır.İşini kolaylaştırır.Duru-munu güzelleştirir.Rızkını genişletir.Onun üzerine Allah hayır kapılarını açar.Zamanın hadiselerinden emin olur. Açlığın şiddetinden ve fakirlikten korur.Bu salavat-ı şeri-feyi okuyan kimsenin kalbine Allah Teala muhabbet,sevgi tohumları atar.Allah Teala’dan her ne is-terse muradı hasıl olur.Kim mühim bir işinin hallolması veya büyük bir bela-nın şiddetinden emin olmak istiyorsa bu salavat-ı terficiye-yi 4444 defa okusun.Şüphesiz Allah Teala onun muradını niyetine göre muvaffak kılar.

Bir Cevap Yazın